Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekCHIKA JE KOBYLKA KTEROU NASLI AUTORKY PONY CLUBU JAKO UPLNE VYCERPANOU A ZRANENOU NA POKRAJI SMRTI.VYHUBLOU A VELICE ZRANENOU TAK SE ONI ZACLI STARAT NASLASI SPOUSTU NOVYCH KAMARADU A TEN KDO VYBIRA PONY CLUB TAK MOZNA ZNA FILM ZROVNA O KOBYLCE CHIKE.JETO VELICE PEKNY PRIBECH JA VAM ONI TEDA NECO REKNU.

 

MINULOST PLNA TRAPENI,PRITOMNOST PLNY OBAV-BUDOUCNOST PLNA NADEJE

                             ZAKLADNI INFORMACE

PLEMENO:ANDALUSKY+LUSITANSKY KUN

VEK:10-11 LET

ZACHRANA:RIJEN 2006

STAJ:EL RANCHO,SPANELSKO

AKTUALNI MAJITEL:PONY CLUB

CHARAKTER:TRPELIVA,ZVIDAVA,ODDANA,DUVERIVA

NEJLEPSI PRATELE:ROMANTICO-ANDALUSKY KUN

                                         FREDDY-SCHEDLANDSKY PONY

OBLIBENA CINOST:SKOKY

OBLIBENE JIDLO:POMERANCE

MNO ALE TI KTERYM PRICHAZI KAZDY MESIC PONY CLUB TAK URCITE VEDI TU SMUTNOU SPRAVU COSE CHIKE PRIHODILA ZE JI NASLI NADOR.AZE PO NEKOLIKA MESICICH ZEMRELA  ALE NA NACHLAZENI A JAK MELA TU RAKOVINU TAK KVULI TOMU NECHTELA ANI PAPAT A TAK JI ROKU 2008 MUSELI UTRATIT  TAK SE PODELTE O KRASNE FOTECKY CHIKY A OPAR URIVKU CO ONI NAPSALI TI CO CHIKU ZANLY

MILA CHIKO,DAL BUDES ZIT V NASICH SRDCICH.PREJEME TI VECNY ZIVOT NA ZELENYCH PASTVINACH. 

 

DIKY,CHIKO ZE JSI NAM UKAZALA...ZE I VTECH NEJTEZSICH CHVILICH EXISTUJE NADEJE...ZE KDYZ DRZIME PO HROMADE,ZE JSEME SILNEJSI...ZE KDYZ OPRAVDU NECO CHCEME A MAME SILNOU VULI,ZE MUZEME POMOCT.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JEJI KAMARADI FREDDY A ROMANTICO

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALE AJI SMUTNE FOTECKY JAK JI NASLI

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PŘÁTELÉ Z EL RANCHO

BONITA
 
Plemeno: andaluský kůň
Narozena: 1990
Výška v kohoutku: 150cm
Vlastnosti: Bonita je velice přátelská kobylka s velkým srdcem, ale také pevnou vůlí. Vyniká v drezuře, ale zvládne i menší překážky.Má krásný krok a prošla španělskou školou. Bonita je typický vůdčí kůň. Je radost na ní jezdit, nic ji nevyleká a hodí se jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.
Osobnost: Bonita není jako jiní koně a tzv. nejde za stádem. Vždy se vydá tou cestou, která se ji zdá nejlepší. Je známá jako: "mistr útěků". Noc co noc záhadně uniká ze svého boxu nebo přístřešku, přímo do místnosti s krmivem, kde je každé ráno nalezena zdolávající všechno žrádlo.
Plemeno: andaluský kůň
Narozen: 2001
Výška v kohoutku: 158cm
Vlastnosti: Velice milý, ale velice tvrdohlavý koník. Je stále v tréninku, pod dohledem zkušených jezdců. V drezuře vyniká krásnou chůzí a v létě ho čeká parkur. Rád se nechává obskakovat, ale občas se zatvrdí a nehne se na krok. Nejradší se prohání se svými přáteli ve výběhu, volný a svobodný.
Osobnost: Zorro je tak trochu nalezenec. Jednoho dne byl objeven v malém, osamoceném boxu a poté převezen na El Rancho. V té době pořádně neznal denní světlo ani větší počet lidí. Nemůžeme mu tak vyčítat jeho drobné neduhy a fakt, že i sebemenší samozřejmost ho může vylekat. Na Zorrovi je vidět pokrok každý den!
ZORRO

LORENZO

 
Plemeno: kříženec lipicána, andaluského koně a new forest poníka
Narozen: 1998
Výška v kohoutku: 156cm
Vlastnosti: Velmi milý a přátelský kůň. Ukazuje skvělou techniku ve skocích bez jezdce, ale se všema 4 kopytama na zemi si teprve užívá tu pravou legraci. Má až nepředstavitelně úžasnou chůzi. Tenhle uličník je vyhlášený svým škodolibým smyslem pro humor. Každou lumpárnu udělá ve chvíli, kdy to nejmíň čekáte! Přes to všechno má srdce ze zlata a je skvělým vůdcem. Při práci ze sebe vždy vydá to nejlepší. Momentálně cvičí na lonži a všichni se těší, až nastane čas vyzkoušet sedlo.
Osobnost: Lorenzo je typický poník. Miluje, když ho vyvedete na procházku, mazlíte se s ním nebo na něj prostě jen tak bez sedla nasednete. Zbožňuje být středem pozornosti a je pro každou srandu.
Pochází ze stejné stáje jako Zorro a tak je mu stále hodně věcí nových, ale vše zvládá prostě skvěle!
Plemeno: andaluský kůň
Narozen: 1998
Výška v kohoutku: 160cm
Vlastnosti: Tohle je jeden z nejlaskavějších koní na celém El Rancho.Romantico pro vás udělá naprosto všechno a vždy se přizpůsobí jezdci.
Miluje práci a mohl by jezdit celé hodiny! Tenhle chlapík je celým svým srdcem skokan. Jízda na něm je bezpečná a zábavná jak pro začátečníka, tak pro pokročilého. Je to prostě kůň pro všechno. Zůstane tam, kde byl postaven a pro jezdce udělá první poslední. Je to prostě nejlepší přítel.
Osobnost: Romantico je na El Rancho od svých dvou let a vše se naučil právě tady. Je to vůdce celé stáje a přes veškeré snahy ostatních koní, mu tuto pozici nikdy nikdo nevezme.
ROMANTICO
 YEMBE
 
Plemeno: andaluský kůň
Narozen: 1995
Výška v kohoutku: 163cm
Vlastnosti: Yembe je energický koník s pevnou vůlí, který tě vždy podpoří. Každopádně se domnívá, že hraní je rozhodně větší zábava, než práce. Přinutit k práci se nechá jen zábavnou formou, takže musíte být hodně vynalézaví. :) Pokud se vám to podaří, máte koně svých snů!
Osobnost: Je radost s ním pracovat, ale musíte být vždy trochu ostražití. Rád vyvádí lumpárny a čas od času si rád jen tak z legrace kousne. :)

Plemeno: andaluský kůň
Narozena: 1986
Výška v kohoutku: 160cm
Vlastnosti:
Pokud si chcete zajezdit na španělském koni, srdečně doporučuji Bailey.Je to rozumná a moudrá dáma se skvělým temperamentem.Vždy se snaží jezdci splnit každé přání a je to skvělá učitelka! Miluje vyjížďky! Občas je trošku netrpělivá, ale vždy poslechne a nikdy neudělá nic zlomyslného.
Starat se o ní je jedna velká radost!
BAILEY
GUCCI
 
Plemeno: kříženec neznámých plemen :)
Narozena: 1993
Výška v kohoutku: 159cm
Vlastnosti: Gucci je prostě ve všem jednička.Vždy udělá, co je po ní žádáno. Je velice trpělivá a klidná, ale vyžaduje sebevědomého jezdce. Je to skvělý kůň pro začátečníka. Kůň, který tě naučí tolik, kolik naučíš ty jeho. Nikdy by neublížila ani mouše a zbožňuje, když se o ní děti starají a mazlí se s ní.
Osobnost: Gucci taktéž patří mezi zachráněné koně. Byla týraná a ve velice špatném stavu. Nikdy bychom neuvěřili, že se z ní může stát tak hodný a přátelský kůň. Je miláčkem mnoha dětí.
Plemeno: neznámé
Narozena: 1999
Výška v kohoutku: 160cm
Vlastnosti: Rosa je velice vnímavý, milý, nebojácný a silný kůň. Je vytrvalá a plná energie. Má dobré výsledky jak v drezuře, tak v parkuru. Umí skvěle porozumět jezdci a jízda na ní je vždy bezpečná. Je výtečná na vyjížďkách do přírody, stejně jako při tvrdé práci na jízdárně.
Osobnost:
Rosa je každému dobrým společníkem.
ROSA
ARMANI
Plemeno: kříženec plnokrevníka a andaluského koně
Narozena: 1996
Výška v kohoutku: 168cm
Vlastnosti: Tohle je velká favoritka mezi pokročilými jezdci.I přesto, že je plnokrevník, má velice klidnou a vyrovnanou povahu. Vždycky se snaží vyjít jezdci vstříc a den ode dne se ve všem zlepšuje. Bohužel se nehodí na parkur, protože se bojí skákat. Na druhou stranu, o to víc se jí daří v drezuře. Armani je skvělá na vyjížďky a vždy ji najdete v popředí.
Osobnost: Je až neuvěřitelně přátelská. Nikdy vás nezklame. Armani byla zakoupena od stejného majitele jako Gucci a nacházela se ve velice špatném stavu. Tři měsíce trvalo, než se nechala osedlat. Ještě déle, než jsme si získali její důvěru a ona nás nechala projet se na ní.Dneska je hvězdou stáje, přátelská a klidná holka s pořádnou jiskrou v oku. Armani je nám za všechno neuvěřitelně vděčná a snaží se nám všechnu lásku a péči dvoujnásobně oplatit.
Plemeno: kříženec new forest poníka a anglo-araba
Narozena: 1994
Výška v kohoutku: 154cm
Vlastnosti: Skvělý kůň na ježdění! Daří se jí jak v parkuru, tak v drezuře.Přes to všechno ji člověk musí mít neustále pod dohledem a dávat si velký pozor na práci nohou. Když to zvládnete, zažijete skvělou jízdu.
Osobnost: Daya má skvělou povahu a zbožňuje vyjížďky. Stane se vaší kamarádkou a vám nezbyde nic jiného, než si ji prostě zamilovat.
DAYA
CHARLIE
Plemeno: gotland pony
Narozen: ?
Výška v kohoutku: 145cm
Vlastnosti: Mazaný poník, který má vždy něco za lubem. :) Charlie má hezký krok a miluje skákání, drezuru a venkovní vyjížďky. Má srdce ze zlata a spoustu trpělivosti. Skvělý kůň, který tě naučí, jak správně jezdit.
 
FREDDY
Plemeno: shetlandský poník
Narozena: 2005
Výška v kohoutku: 90cm
Vlastnosti: Freddy je znám jako "terorista". Je to velice okouzlující  poník, který se už téměř stal maskotem celé stáje. Je jedno, jestli ho zavřeme do boxu nebo do přístřešku, vždycky si najde cestu ven! Freddy ještě není obsednutý, ale na jedničku plní povinnosti domácího mazlíčka. Ničeho se nebojí a je plný energie.

FJURi
Plemeno: klusák
Narozena: 1990
Výška v kohoutku: 172cm
Vlastnosti: Skvělý kůň, ježděný převážně pokročilými jezdci. Zatímco v parkuru pokulhává, drezura mu jde skvěle. Vždycky se snaží podat nejlepší výkon. Starat se o něj je potěšením.
Osobnost: Nemůže cválat, ale má naprosto neuvěřitelný klus - téměř létá!

 

 

 Chika je prostě krásná! Ještě aby ne, vždyť její jméno ve španělštině znamená pěkná dívka!

 zdroj pony club

ALE ESTE PAR UPRAVENYCH FOTECEK PRO VZPOMINKU CHIKY

 

ALE ESTE SEM NASLA NA STRANKACH PONYKLUBU JAK SI CHIKA POVIDALA S RUZNYMA KONIKAMA

CERVENEC-2008

 

SRPEN-2008

 

 

ZARI-2008

RIJEN-2008

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář